O książce:

Czy przeczytałeś kiedyś książkę która znacząco odmieniła twoje życie?

Do której zawsze wracasz, a przesłanie w niej zawarte, mądrości które opisuje są ponadczasowe. Ta książka  z pewnością do takich należy. W myśl powiedzenia:

 

"Czasem człowiek zmienia zdanie, a czasem to zdanie zmienia człowieka".

 

O czym jest ta książka?

O życiu- wszystkie opisane w niej historie wydarzyły się komuś w rzeczywistości.

O emocjach - opisuje ich role i funkcje w naszym życiu. Szczegółowo uczy jak nimi zarządzać.

O podświadomości- wyjaśnia jaka role pełni w naszym życiu i jak możemy nią zarządzać.

O świadomości- czym się różni od podświadomości i dlaczego mówi innym językiem.

O prawach natury- odwieczne prawa które rządzą naszym światem, łamanie ich nie wychodzi nam na dobre, więc warto je poznać i się do nich dostosować.

O narzędziach- jest to szczegółowy opis ćwiczeń który każdy musi wykonać sam w domu.  

 

Dla kogo jest ta książka?

-Dla wszystkich osób w których życiu dominują tak zwane negatywne emocje:

-dla osób w których życiu dominuje agresja

-dla osób które nie radzą sobie z gniewem

-dla osób które płaczą i przeżywają rozczarowanie

-dla osób które chorują, dzięki tej książce dowiesz się dlaczego ty! 

-dla dzieci  i ogólnie osób które są ofiarami przemocy w domu lub szkole

-dla osób które są wykorzystywane przez innych

-dla osób które sobie nie radzą z żalem po stracie kogoś bliskiego 

-dla osób które często sobie coś żałują

-dla osób w których życiu dominującą emocją jest lęk

-dla osób które się wstydzą

-dla osób które są  krytykowane i obwiniane przez innych

-dla osób które nie radzą sobie ze stresem

Tak naprawdę ta książka jest dla każdego. Każdy powinien ja przeczytać dla własnego dobra.

 

Niestety nikt nas nie uczył po co powstają w nas dane emocje i co możemy zrobić gdy nami zawładną. Często mamy do siebie pretensje że jakaś emocja w nas powstaje np. taki gniew. Wtedy zaczynamy go tłumić, to przynosi niestety lawinę negatywnych skutków. Tylko dlatego że nie wiemy po co powstał i jak sobie z nim radzić.

To że powstają w nas emocje oznacza tylko że jesteśmy normalni i mamy wszelkie przesłanki do tego by być zdrowym. oznacza to tylko tyle, że mamy narzędzie by zacząć sprawnie zarządzać  naszą podświadomością, tak by robiła to co my chcemy. Jeśli się tego nie nauczymy, to często niestety jest na odwrót, emocje biorą górę i zachowujemy się wtedy wbrew sobie, steruje wtedy nami podświadomy schemat.

 

Jak korzystać z poradnika?:

Książka jest podzielona na rozdziały np: gniew, lęk, rozczarowanie, wina, wstyd, wiara w siebie, żal, litość.  Każdy z działów opisuje jedną emocję. Na początku każdego działu jest napisane dla kogo jest dedykowany ten rozdział.

To jest dedykowane dla osób które nie potrafią nazwać określić emocji z którą mają problem. Czasami ciężko nam to określić W tej części opisuje czym charakteryzuje się nasze życie jeśli ta emocja jest w nim dominująca. np:

Dla kogo ten rozdział: dla wszystkich osób, które mają problem z zaufaniem. Jeśli masz wrażenie, że ufasz nie właściwym osobą? Zastanawiasz się, dlaczego jesteś taki naiwny? Dlaczego ciągle dajesz się wykorzystywać ludziom? To masz problem z litością.

 

Tak naprawdę każdy z nas powinien nauczyć się pracować z każdą emocją. Ten wstęp jest po to by każdy z nas mógł sam określić sobie kolejność. Łatwiej się nam pracuje z emocją którą czuje tu i teraz. Niż muszę jej w sobie sztucznie wywoływać.

 

Więc warto na początek przeczytać wstęp, dowiedzieć się co to jest podświadomość i jakimi prawami się ona posługuje, a dopiero potem przejść do rozdziałów o emocjach. Przeczytać dla kogo jest dany rozdział i ustalić swoją własną kolejność.

 

Co nie zmienia faktu, ze i tak powinniśmy się nauczyć zarządzać każdą z nich. Możesz też po prostu skorzystać z kolejności zawartej w książce. Ta hierarchia jest podyktowana, kolejnością modułów jakie prowadziłam na swoich terapiach. Więc u większości osób przybierała właśnie taką kolejność.

 

 

 

 

 

 

 

Kup teraz książkę

przez allegro

Zrobione w WebWave CMS

Regulamin sprzedaży

Polityka prywatności